نحوه نگهداری از صفحات سنگ کوارتز (سنگ مهندسی شده) + فیلم + دانلود دستور العمل

شرکت آتلیه سنگ لاله مجری فوق تخصصی انواع صفحات سنگ کابینت کوارتز، کورین، دکتون،
پرسلان و انواع سنگ های طبیعی

سوالاتی پیرامون نحوه نگهداری از صفحات سنگ کوارتز ارائه شده توسط شرکت آتلیه سنگ لاله (Lstone) توسط مشتریان عزیز از همکاران ما پرسیده می شود، که در زیر به برخی از آن ها اشاره شده و سپس به صورت مفصل به بیان روش های نگهداری خواهیم پرداخت:

1- چگونه می توان لکه چای را از روی صفحات سنگ کوارتز پاک کرد؟

2- آیا می توان لکه قهوه و شیر را از روی صفحات سنگ کوارتز پاک کرد؟

3- آیا لکه رنگ از روی صفحات سنگ کوارتز پاک می شود؟

4- چگونه می توان سطح صفحات سنگ کوارتز را با مواد شوینده تمیز کرد؟

5- آیا می توان از استون برای پاک کردن سطح صفحات سنگ کوارتز استفاده کرد؟

6- آیا با شیشه پاک کن می توان سطح صفحات سنگ کوارتز را پاک کرد؟

7-  چه موادی بر روی سطح صفحات سنگ کوارتز اثر می گذارند؟

8- آیا می توان گریس را از روی سطح صفحات سنگ کوارتز پاک کرد؟

در ادامه نحوه نگهداری از صفحات سنگ کوارتز (سنگ های مهندسی شده) ارائه شده توسط شرکت آتلیه سنگ لاله (Lstone) را به صورت کامل ارائه خواهیم کرد.

پیشنهاد می گردد پاک کردن منظم هفتگی صفحات سنگ کوارتز ارائه شده توسط شرکت آتلیه سنگ لاله (Lstone) با یک پارچه نرم و تر یا دستمال کاغذی و سپس خشک کردن با دستمال خشک صورت گیرد. این پاک کردن هفتگی همه کاری است که برای پاک کردن باقی مانده و خرده های غذا و گرد و خاک از روی صفحات سنگ کوارتز لازم است.

صفحات سنگ کوارتز ارائه شده توسط شرکت آتلیه سنگ لاله (Lstone) عاری از هر ترکی بوده و بیشترین مقاومت را در برابر لکه ها و مواد چسبنده دارد. عاری بودن سطح این صفحات سنگ کوارتز از ترک مانع رشد باکتری ها می شود.

در صورتی که هر گونه مایعی بر روی سطح سنگ کوارتز ریخته شود، فوراً آن را با یک پارچه نرم یا دستمال کاغذی پاک کنید و در صورتی که لکه ای باقی ماند، آن را با مواد شوینده تمیز کنید. دقت داشته باشید که pH ماده شوینده مورد استفاده بین 5 تا 8 باشد.

صاف و صیقلی بودن سطح صفحات سنگ کوارتز شرکت آتلیه سنگ لاله (Lstone) باعث شده تا این صفحات کابینت به آسانی تمیز شوند و سطح آن ها را می توان با یک پارچه تر شده با آب گرم و کمی مواد شوینده مثل روز اول پاک کرد. البته باید توجه کرد که ماده شوینده حاوی ذرات ساینده نباشد.

آب گرم به پاک کردن انواع لکه ها از روی سطح صفحات سنگ کوارتز کمک می کند ولی نباید به اندازه ای گرم باشد که نتوان به آن دست زد.

در مورد استفاده از مواد شوینده و اسید های ضعیف بر روی سطح صفحات سنگ کوارتز نگران نباشید، البته به یاد داشته باشید که در انتهای کار باید مواد شوینده یا اسید را به صورت کامل با استفاده از آب سرد از روی سطح سنگ کوارتز با دستمال پاک کنید.

برای مواد چسبنده مانند مواد غذایی، رنگ و آدامس، ابتدا لکه را از سطح صفحه سنگ کوارتز برداشته و سپس با یک چاقوی پلاستیکی اثرات لکه را زدوده و سپس پارچه نم دار محل را کاملاً تمیز خواهد کرد.

لکه های رنگی مربوط به چای، قهوه، آب میوه و … با شستن سطح توسط آب و مواد شوینده مانند صابون از روی سطح صفحات سنگ کوارتز ارائه شده توسط شرکت آتلیه سنگ لاله (Lstone) به آسانی پاک می شوند.

لکه های مربوط به ماژیک را می توان با استون یا دیگر مواد شوینده و آب از روی سطح صفحات سنگ کوارتز ارائه شده توسط شرکت آتلیه سنگ لاله Lstone به آسانی پاک کرد. به این ترتیب که ابتدا مقداری استون روی سطح ریخته شده و سپس توسط دستمال نرمی پاک می شود و در نهایت محل با آب و صابون شسته می شود.

توجه داشته باشید که باید از ریختن اسید ها یا باز های قوی، مانند حلال های رنگ، بر روی سطح صفحات سنگ کوارتز اجتناب نمود.

از مواد شوینده مورد استفاده برای تمیز کردن اجاق گاز، ماشین های ظرفشویی یا هودهای آشپزخانه برای تمیز کردن سطح صفحات سنگ کوارتز استفاده نکنید. چرا که این مواد دارای ذرات ساینده هستند که منجر به مات شدن سطح صفحات سنگ کوارتز خواهند شد.

در نهایت باید گفت که محصولات صفحات سنگ کوارتز ارائه شده توسط شرکت Lstone مقاومت زیادی در برابر خط و خش داشته و سطح فشرده این صفحات باعث می شود تا مواد با چگالی کمتر مانند گرد و خاک و لکه ها نتوانند به سطح صفحات سنگ کوارتز ارائه شده توسط شرکت Lstone نفوذ کنند. لذا نیازی به محافظت از سطح صفحات سنگ کوارتز شرکت Lstone توسط مواد واکسی وجود ندارد. تعداد دفعات تمیز کردن سطح صفحات سنگ کوارتز Lstone بستگی به گرد و خاک روی این صفحات و میزان استفاده کاربران از آن ها بستگی دارد. تحت شرایط استفاده زیاد (مانند کانترهای کار شده در آشپزخانه رستوران ها) پیشنهاد می گردد تا روزانه یک یا دو مرتبه سطح صفحات سنگ کوارتز با دستمال نرم خیس شسته شوند. در صورتی که از دستگاه های اتوماتیک برای شستن سطح این صفحات سنگی استفاده می کنید، باید دقت داشته باشید که پد ها و مواد ساینده آسیبی به سطح سنگ کوارتز نزنند. پیشنهاد می گردد، در اولین مرحله تمیزکاری که معمولاً برای زدودن گرد و خاک حاصل از کارهای ساخت و سازی صورت می گیرد، ابتدا از دستمال خشک برای تمیز کردن لایه ضخیم گرد و خاک استفاده کرده و سپس با تیغه لاستیکی می توانید لکه های رنگ، گچ یا سیمان را از سطح صفحات جدا کرده و جای آن ها را با دستمال خیس آغشته به مواد شوینده تمیز کنید. دقت داشته باشید از تیغه های فلزی مانند چاقو برای کندن لکه های رنگ، گچ و ملات استفاده نکنید. البته بهتر است هنگام انجام کار های ساختمانی روی صفحات سنگ کوارتز ارائه شده توسط شرکت Lstone را با نایلون های ضخیم بپوشانید.

برای دیدن فیلم نحوه نگهداری از سنگ کابینت کوارتز کلیک بفرمایید.


برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه نگهداری از صفحات سنگ کابینت کوارتز ارائه شده توسط شرکت آتلیه سنگ لاله (Lstone) می توانید فایل زیر را دانلود کرده و مطالعه فرمایید.

دستورالعمل نحوه نگهداری از صفحات سنگ کوارتز ارائه شده توسط شرکت آتلیه سنگ لاله (Lstone)


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *