دکتون

سنگ دکتون متشکل از کریستال کوارتز، پرسلین و شیشه محصولی اسپانیایی است که مورد استقبال اکثر مردم جهان قرار گرفته است. سنگ دکتون صفحات فشرده ای است که در زیر فشار 2500 تن و دمای 1200 درجه ی سانتیگراد به وجود می آید.

ویژگی های سنگ دکتون

دکتون بدلیل مقاومت بسیار زیاد در برابر فشار، خراشیدگی و سابیدگی مناسب ترین گزینه برای استفاده در محیط های پر رفت و آمد می باشد. خاصیت جذب در سنگ دکتون بسیار کم است و به همبن دلیل امکان رشد و تکثیر میکروب ها و باکتری ها وجود ندارد و آنتی باکتریال می باشد.

– تنوع و ثبات طرح و رنگ

– آنتی باکتریال و بهداشتی بودن

– عایق گرما و سرما

– مقاوم در برابر حرارت و آتش (کتون ضریب انبساط بسیار پایینی دارد. این ویژگی سبب شده است تا این محصول در برابر گرما و سرما مقاومت بالایی از خود نشان بدهند. بنابراین استفاده از دکتون برای مصارف ساختمانی در مناطق بسیار گرم و سرد مناسب ترین انتخاب می باشد.دکتون علاوه یر ظاهر زیبا و خیره کننده، امتیازات بسیار مهم دیگری نیز دارد. این محصول ضد احتراق می باشد و بدلیل مقاومت بالا در برابر آتش هیچ گونه آثار سوختگی، سیاهی و ترک بر روی آن دیده نمی شود.)

– مقاوم در برابر خط و خش وسابیدگی (دکتون مقاومت بی نظیری در برابر خراش و تراشیدگی بر اثر کشیده شدن اجسام تیز دارد.)

– مقاوم در برابر اسیدها و دیگر آلاینده های محیطی

کاربردهای سنگ دکتون

از سنگ دکتون در آشپز خانه، حمام،کف، دیوار، شومینه و سرویس بهداشتی استفاده می شود.

– سنگ های مصنوعی دکتون بدلیل ضد خش بودن مناسب ترین انتخاب برای سطح روی کانتر آشپزخانه می باشند. زیرا درحقیقت کانتر، میز آشپزخانه می باشد.

– سنگ های دکتون بدلیل آنتی باکتریال و بهداشتی بودن بهترین گزینه برای رستوران، هتل و بیمارستان می باشد.

– امروزه در جهان برای ساختن شومینه بیشتر از سنگ دکتون استفاده می شود. زیرا در مقابل حرارت و آتش مقاومت زیادی از خود نشان می دهد.

– در طراحی نمای خارجی ساختمان ها ی بزرگ و مدرن از سنگ مصنوعی دکتون استفاده می شود. زیرا این محصول امتیازات ویژه ای مانند: مقاومت در برابر اسیدها و آلاینده های محیطی و لکه و عدم تمایل به واکنش شیمیایی، تنوع زیاد طرح و رنگ و مقاومت در برابر گرما و سرما دارد.

KAIROS

KELYA

STRATO

VAPOUR